Rodzaje wkładów kominkowych

wkłady kominkowe

Kominek jest marzeniem nie jednego właściciel domu. Niestety wybranie dobrego kominka, oznacza konieczność zdobycia całkiem pokaźnej wiedzy na ich temat. Najważniejszym pytaniem podczas wybierania takiego kominka, jest określenie tego, jaki powinien on mieć wkład. Co zatem jest dostępnego na rynku i co najważniejsze, który model jest najlepszy?

Wkłady kominkowe — różne rodzaje

Rynek kominków obfituje w najróżniejsze wersje i odmiany używanych wkładów kominkowych. Wszystko dopasowane jest nie tylko do potrzeb klientów, lecz również do zasobności ich portfela.
I tak najczęściej spotykaną odmianą są wkłady żeliwne i stalowe, które cechują się sprawdzona konstrukcją i pewnością działania. Oprócz jednak nich ostatnimi czasy bardzo popularne stają się wkłady kominkowe z płaszczem wodnym, które są przedstawicielem najnowszych rozwiązań w tym zakresie. Który z tych wkładów najlepiej wybrać?

wkłady żeliwne i stalowe

Charakterystyka poszczególnych wkładów kominkowych

Wkłady kominkowe to przede wszystkim wkłady żeliwne i stalowe. Te pierwsze to duża oszczędność, ponieważ są one zdecydowanie najtańsze z prezentowanej trójki. Charakteryzują się oprócz tego rewelacyjną rustykalną stylistyką, która wielu użytkownikom kominka przypadnie do gustu.
Wkłady stalowe to przede wszystkim ogromna wytrzymałość i trwałość. Jeśli tylko będą poprawnie użytkowane, mogą charakteryzować się wręcz dożywotnią trwałością. Nie można również zapominać o tym, że są to wkłady cechujące się bardzo dobrym parametrem od strony wydajności grzewczej.
Na koniec pozostają wkłady kominkowe z płaszczem wodnym. Są one zdecydowanie najdroższe, lecz wysoka cena rekompensowana jest ogromną wydajnością. Płaszcz wodny otaczający całą komorę spalania kominka niezwykle wydajnie odbiera ciepło, a dodatkowo może być połączony z ogrzewaniem domu, co przyczynia się do znacznego ograniczenia wydatków na ogrzewanie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked