Meble kuchenne. Jakie płyty meblowe wybrać?

płyta meblowa laminowana

Meble kuchenne, z uwagi na swoje przeznaczenie, muszą być wykonane z odpowiednio trwałych i wytrzymałych materiałów. Naturalnie, właściwości estetyczne są równie istotne, jednak to wykorzystane do produkcji tworzywo bezpośrednio wpływa na użyteczność mebla. Podczas kupna należy się więc zastanowić na tym, jaki jest ich poziom odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć czy wahania temperatur. Jakie płyty meblowe najlepiej nadają się do kuchni i czym się charakteryzują? 

Meble kuchenne z płyty MDF

Powstałe w procesie impregnacji żywicy z surową, dwustronnie pokrytą papierem dekoracyjnym, płytą, komponenty, to jedne z częściej wybieranych produktów do wykończenia mebli, jak i całych wnętrz. Pokrywane są one folią PCV bądź lakierem, jak i laminatem. W zależności od sposobu wykończenia, ich właściwości mogą się nieznacznie różnić. Jeżeli zdecydujemy się na płyty meblowe laminowane MDF, zyskujemy trwałe oraz odporne na wysokie temperatury komponenty. Co więcej, są one również podatne na obróbkę, dając nam możliwość frezowania oraz nadawania im dowolnych kształtów. W porównaniu z płytami wykonanymi z drewna są również znacznie tańsze oraz łatwe w konserwacji, co jest niezwykle istotne w przypadku wykańczania wnętrz.

Meble kuchenne z płyty wiórowej laminowanej

Wszechstronne, dostępne w wielu kolorach oraz strukturach płyty wiórowe laminowane świetnie nadają się do nieco trudniejszych projektów. Komponenty uszlachetniane są papierami dekoracyjnymi, a główne tworzywo, z którego są wykonane, pozwala na łatwość obróbki, przy jednoczesnym zachowaniu parametrów fizykomechanicznych. Produkt idealnie sprawdzi się do wykończenia nietuzinkowych kuchennych szaf, a jego odpowiednie zabezpieczenie wydłuży ich trwałość oraz użyteczność o wiele lat. Musimy jednak pamiętać, że płyty wiórowe są nieco bardziej kruche, niż typowe płyty drewniane, a nawet płyty MDF, dlatego stworzone z nich fronty przyjmą stosunkowo prosty kształt. Wariant ten świetnie sprawdzi się więc w naturalnych, nastawionych na minimalizm, kuchennych wnętrzach.

Innowacja w aranżacji – poznaj Avant-Garde

Jak już wspomnieliśmy, oprócz odpowiednich właściwości mechanicznych, meble kuchenne muszą charakteryzować się również pięknym stylem oraz wyjątkowym designem. W związku z zapotrzebowaniem, na rynku pojawiło się zatem wiele nietuzinkowych propozycji komponentów do wykończenia mebli, które każdemu pomieszczeniu nadadzą odpowiedniego klimatu. Na prowadzenie wychodzą płyty meblowe Kronospan, w tym kolekcja Avant-Garde, w której to do wyboru mamy zarówno matowe, jak i połyskowe dekory. Imitują one nietypowe materiały, takie jak platynę, złoto czy miedź. Tak ogromna różnorodność pozwala na stworzenie niespotykanych dotąd kombinacji oraz uczynienie wnętrza niezwykle szykownym i luksusowym. Jeżeli zdecydowałeś się na kuchnię w stylu modernistycznym, Avant-Garde to płyty, w które warto zainwestować.

Oprócz wyżej wymienionych, meble kuchenne możemy wykonać również z drewna litego czy sklejki. To, na jaki ostatecznie materiał się zdecydujemy, powinien zależeć od naszych indywidualnych preferencji oraz stylu wnętrza. Wybierzmy odporne i wytrzymałe płyty meblowe, a posłużą nam wiele lat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked