Zegar ścienny jako niebanalna dekoracja do Twojego wnętrza

zegary ścienne jako dekoracje

Zegar ścienny to coś więcej niż tylko inny sposób określania czasu. Zegar ścienny jest wyrażeniem, jak chcesz stylizować swój dom. Niezależnie od tego, czy wolisz motyw industrialny, czy rustykalny design w całym domu, możesz wyszukać zegary ścienne pasujące do Twojego stylu. Jest też doskonałym dodatkiem do wystroju domu, niezależnie od tego, czy jest przeznaczony do salonu, kuchni czy jadalni. Gdy masz odpowiedni zegar, fajnie jest obserwować upływ czasu spędzany z rodziną. Chociaż zegary są coraz rzadziej wykorzystywane do śledzenia czasu, nadal stanowią świetne akcenty dekoracyjne w twoim mieszkaniu. Jaki zatem jest odpowiedni zegar ścienny dla swojego niepowtarzalnego stylu?

Odpowiedni rozmiar zegara ściennego

Rozmiar jest ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze. Zegary ścienne mogą być małe, aby nie zajmowały zbyt wiele miejsca na ścianie ani uwagi. Mogą być również duże, ostatnio jest moda i zapotrzebowanie na duże zegary ścienne, ponieważ wyróżniają się i nadają pomieszczeniom wyjątkowej osobowość. Duży zegar ścienny jako dekoracja może stanowić centralny element wystroju salonu. Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu przy pomocy zegarów o małych rozmiarach jest zwiększenie odstępu wokół nich co sprawi, że ​​się wyróżniają i naturalnie kierujemy wzrok w ich stronę, nawet jeśli jest to najbardziej miniaturowy zegar ścienny.

Zegar ścienny

Zegar ścienny jako dekoracja

Jeśli chcesz dodać ciekawą teksturę do ściany, możesz zacząć od różnych materiałów, z których wykonane są zegary ścienne. Drewno ma rustykalny charakter i może nadać mu stylowy wygląd, ale wyrafinowany charakter. Aby uzyskać bardziej nowoczesny wygląd, metalowe zegary ścienne jako dekoracje są idealnym wyborem do wyposażenia domu. Wiele ponadwymiarowych, bardzo dużych zegarów ściennych jest wykonanych z metalu, ponieważ jest to solidny materiał, który pasuje do dużych rozmiarów zegara. Duże zegary ścienne występują również w połączeniu z akrylem i drewnem, aby uzyskać bardziej eklektyczny wygląd.

Zegary o różnych kształtach i wzorach, szczególnie te z manufaktury CalleaDesign to pomysłowe, kreatywne i czasami wręcz zabawne projekty. Przeplatające się proste linie i pochyłe krzywe mogą radykalnie zmienić ogólne wrażenie, jakie wywiera ciekawy zegar ścienny. Materiał, z którego wykonany jest zegar ścienny może również wpływać na to, jakie rodzaje wzorów ma zegar i jak jest zbudowany. Niektóre wzory mają wygięte lub bardzo szczególne kształty, które należy wyciąć lub uformować. Zmienia to wygląd zegara i wrażenie, jakie robi na otaczającym go pokoju. Chociaż możesz sobie wyobrazić, że zegary ścienne mają tylko kilka opcji kształtu, w rzeczywistości jest ich nieskończenie wiele. Chociaż zwykle są okrągłe lub kwadratowe, nawet z tymi podstawowymi kształtami, istnieje wiele różnych opcji do wyboru. Jeśli szukasz czegoś bardziej nowatorskiego, istnieje wiele kreatywnie ukształtowanych kształtów do wyboru: kotwice, stery, jaszczurki i klucze to tylko niektóre z wielu, które można znaleźć w naszej ofercie zegarów ściennych.

2 komentarze

  • Reply Anonim - 17 sierpnia, 2020

    Zegar to totalny must have na ścianie w domu!

  • Reply Ewelina - 9 listopada, 2022

    Zgadzam się, zegar może stanowić super dodatek do wnętrz, by podnieść ich atrakcyjność:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked