Jak zaaranżować małą garderobę?

Szafy wnękowe

Mała garderoba to z pewnością wyzwanie, jeżeli chodzi o odpowiednią i przede wszystkim funkcjonalną aranżację. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych, dlatego nawet na małej przestrzeni można stworzyć miejsce, które pomieści wszystkie rzeczy domowników — czasem wystarczy jedynie trochę wyobraźni i dobra organizacja.

Szafy wnękowe, czyli garderoba w szafie

Szafy wnękowe, szczególnie te robione na zamówienie pozwalają idealnie dopasować się do wymiarów ściany lub wnęki. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy maksymalną ilość miejsca na przechowywanie rzeczy. Co równie ważne taka szafa pozwala na zabudowanie nietypowych wnęk (takich jak miejsce pod schodami czy na poddaszu), a także umożliwia nam zachowanie większego porządku.

Szafki na buty, miejsce na odkurzacz, a więc wszystko, o czym trzeba pamiętać aranżując małą garderobę

Jeżeli chodzi o dobrą organizację szafy wnękowej, to podstawą jest przede wszystkim prawidłowe rozmieszczenie wszystkich rzeczy — bliżej wejścia umieszczamy to, z czego korzystamy na co dzień, a więc ubrania, kurtki czy torebki. Łatwy dostęp, konieczny jest również w przypadku, gdy w szafie czy garderobie przechowywać będziemy sprzęty takie jak odkurzacz — warto wtedy wydzielić w szafie specjalne miejsce na tego typu rzeczy. W trudniej dostępnych zakamarkach umieścić można z kolei np. sezonowe ubrania czy walizki.

Szafa z lustrem

Dobre rozplanowanie wymaga często wyspecjalizowanych systemów organizacji, które w znaczący sposób ułatwią nam życie — wykorzystując, chociażby specjalne szafki na buty, które montuje się w garderobie, uzyskujemy możliwość przechowywania o wiele większej liczby par obuwia, niż miałoby to miejsce, gdybyśmy z takiego rozwiązania nie skorzystali.

Kolejną sprawą są odpowiednio dobrane wieszaki oraz wygodne i pojemne szuflady (ważne jest odpowiednie dobranie ich szerokości i głębokości, tak żeby zmieściło się w nich to, co planujemy tam przechowywać). Nie zapominajmy też o oświetleniu, które powinno umożliwiać łatwe korzystanie z garderoby.

Dobrze zaprojektowana i funkcjonalna garderoba to przede wszystkim rozwiązanie, które spełnia indywidualne oczekiwania, dlatego przed zakupem i podjęciem decyzji o jej wyborze, warto sobie wszystko dokładanie przemyśleć, tak aby móc się cieszyć zorganizowaną i dopasowaną do naszych potrzeb przestrzenią.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked