Kapitalnie krok po kroku

Planujesz kapitalny remont mieszkania? To ogromne przedsięwzięcie, które najlepiej zacząć od poszukania fachowców i to najlepszych w swoim rodzaju, najlepiej takich sprawdzonych już wcześniej, sumiennych i terminowych. Drugi krok to dokładne zaplanowanie tego, co chcemy zrobić i jak ma wyglądać nasze mieszkanie po odnowie. Skorzystać można tutaj z darmowych programów aranżacji wnętrz.

Najpierw przygotowania

Jeżeli mamy już plan działania, uzgodniony z naszą ekipą remontową, to nie pozostaje nam nic innego jak udać się na zakupy i nabyć wszystkie potrzebne rzeczy. Lepiej zrobić to jak najprędzej, ponieważ może okazać się, że wymarzony przez nas asortyment jest na zamówienie i trzeba będzie czekać, a to znacznie wydłuży czas remontu.

To jednak nie koniec naszych przygotowań, ponieważ remont mieszkania krok po kroku, to długotrwały proces, lepiej więc uzbroić się w cierpliwość. Kolejne podjęte przez nas działanie to powinno być przygotowanie przestrzeni do pracy, czyli wyniesienie czy pozbycie się niepotrzebnych sprzętów i mebli.

Wyburzanie i podłogi

Kiedy już wszystko będzie gotowe i będziemy mogli rozpocząć kapitalny remont mieszkania z pewnością powinniśmy rozpocząć od ewentualnego wyburzania czy stawiania ścian, zmian w instalacjach czy wymiany parapetów. Następnie zaplanujmy wymianę podłogi. Bez względu na to czy kładziemy płytki, panele czy drewno od tego właśnie powinniśmy zacząć ten etap.

Kolejne może być chociażby wymienianie drzwi wewnętrznych, a także w przypadku gdy będziemy malować, przyda się dokładne umycie ścian i sufitów. Następnie możemy wziąć się za gruntowanie ścian, oczywiście o ile jest to konieczne.

Zanim chwycimy za pędzle trzeba zabezpieczyć podłogi czy wszelkie ewentualne inne przeszkody typu drzwi, kontakty i tym podobne. Przydatna będzie tutaj folia ochronna i dużo taśmy, która zabezpieczy mało dostępne miejsca przed zabrudzeniami.

Przystępujemy do malowania

Nasz remont mieszkania krok po kroku nabiera rozpędu, teraz możemy zacząć malować, tapetować ściany czy też zakładać cegłę lub inne ozdoby w zależności od tego, jaką opcję wybraliśmy. Później zabierzemy się na przykład za lakierowanie podłóg, robiąc to wcześniej moglibyśmy narazić je na zniszczenie. Teraz możemy zająć się montażem instalacji grzewczych, sanitarnych, a na końcu zamontować gniazdka, włączniki i tym podobne.

Malowanie ścian
Malowanie ścian

Nie zapominajmy o szczegółach

Jeżeli wszystko ma być zapięte na ostatni guzik nie zapomnijmy również o listwach przypodłogowych, które zapewnią nam wspaniały, wymarzony efekt. Oczywiście duże znaczenie ma również sprzątanie po zaplanowanym remoncie, dopiero kiedy wszystko będzie lśniło czystością, a meble, ozdoby i inne szpargały będą stały na swoim miejscu będziemy mogli cieszyć się finalnym efektem.

Przystępując do takiego przedsięwzięcia jak kapitalny remont mieszkania pamiętajmy o kolejności. Jeżeli zamieszamy w naszym wcześniejszym planie może okazać się, że odnowione mieszkanie nie wygląda wcale tak, jak sobie to wymarzyliśmy. Wcześniej warto też zaplanować koszty i sumę, jaką na cały remont mamy zamiar przeznaczyć.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked