Jak grodzić działkę i dom?

siatka ogrodzeniowa

Sposobów na ogrodzenie domu i otaczającej go domu jest wiele. Do wyboru mamy między innym industrialne i nowocześnie wyglądające bloczki betonowe, zawsze praktyczne siatki ogrodzeniowe, panele ogrodzeniowe, klinkier i wiele innych. Ogrodzenie dobieramy w zależności od typu posesji, a także otoczenia. Sprawdź, który jego rodzaj będzie odpowiedni dla Ciebie.

Siatki ogrodzeniowe

Jednym z najprostszych, niezobowiązujących i jednocześnie najtańszych sposobów na grodzenie działki, jest wykorzystanie do tego celu sitaki ogrodzeniowej. Do wyboru mamy najczęściej dwie opcje: siatki ocynkowane i powlekane PCV.

Dostępne są one w różnych rozmiarach oraz kolorach, co umożliwia nam ich dobre dopasowanie zarówno pod względem wielkości działki, naszego zapotrzebowania, a także krajobrazu, jaki panuje wokół niej. Siatki ogrodzeniowe najlepiej jest montować do słupów z betonowymi fundamentami — dzięki temu będą one najbardziej stabilne i mogą służyć nie tylko jako rozwiązanie tymczasowe.

siatka ogrodzeniowa

Panele ogrodzeniowe

Panele ogrodzeniowe są stosunkowo nowym materiałem, który wykorzystywany jest do grodzenia posesji. Dużą zaletą paneli jest ich różnorodność pod względem kolorystycznym, jak i kształtów i wzorów. Pozwala to na ich lepsze dopasowanie do architektury domu, a także architektury całego otoczenia.

Panele — podobnie, jak siatkę — kładzie się na słupach z betonowymi fundamentami. Jednak sam proces ich montażu jest stosunkowo krótki. Niewątpliwą zaletą paneli jest również ich trwałość. Przy odpowiednim przygotowaniu konstrukcji, ogrodzenie będzie nam służyć przez wiele długich lat.

Jednak montaż ogrodzenia to nie tylko siatka, panele, czy też betonowe słupki. Aby móc bez problemu przedostawać się na zewnątrz i do wewnątrz ogrodzenia, niezbędna będzie nam brama.

Bramy ogrodzeniowe

Bramy ogrodzeniowe to jeden z obowiązkowych elementów ogrodzenia. Przy wyborze bramy powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na jej funkcjonalność. To ona wysuwa się na pierwszy plan, gdyż to od niej zależeć będzie fakt, czy całe ogrodzenie dobrze będzie spełniać swoją funkcję, a my będziemy zadowoleni z wybranego rozwiązania.

Z tego względu bardzo często wybór inwestorów pada na bramy przesuwne, dzięki którym wjeżdżanie i wyjeżdżanie z posesji jest o wiele łatwiejsze, niż w przypadku tradycyjnych bram. I na dodatek nie zajmują one dodatkowej przestrzeni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked