Meble dla niemowląt – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Rodzice urządzając pokój dziecięcy, stoją przed nie lada wyzwaniem. Współcześnie meble dla pociech dostępne są w wielu ciekawych modelach, które będą nie tylko pięknie wyglądać, ale również zaskoczą zarówno maluchy, jak i ich rodziców swoją funkcjonalnością. Meble dla niemowląt powinny również zapewnić najmłodszym odpowiednie bezpieczeństwo, gdy rodzice będą ich pozostawiać na noce w ich pokoju.

Meble dla małej dziewczynki – na jakie zwrócić uwagę?

Meble dla małych dziewczynek powinny być utrzymane w pastelowych tonacjach kolorystycznych. W pokoju niemowlaka idealnie sprawdzą się również złamane biele, delikatne róże i fiolety.

meble dla niemowlat
Meble dla niemowląt – różowe

Delikatne barwy w pomieszczeniu sprzyjać będą wypoczynkowi niemowlęcia, zachęcać do snu, a także działać uspokajająco i kojąco. Takie zestawy możesz znaleźć np. tu i tu. A to jest dopiero początek, gdyż na stronie firmy MEBLIK.PL, znajdziesz o wiele więcej ciekawych propozycji, które z pewnością wpadną Ci w oko.

Meble dla niemowlaka nie muszą być jednak całkowicie gładkie. W pokoju będą dobrze prezentować się również te z ciekawymi motywami adekwatnymi do potencjalnych zainteresowań najmłodszych. W przypadku dziewczynek świetnie sprawdzą się mebelki ze stonowanymi grafikami przedstawiającymi zwierzątka, bajkowe kwiaty, ulubione postacie z bajek, czy też sygnalizujące, że nasza najsłodsza księżniczka znajduje się w swoim królestwie. Takie i inne również znajdziesz w sklepie MEBLIK.PL

meble do pokoju dla dziecka
Meble do pokoju dla dziecka

Zadbaj o bezpieczeństwo swoje dziecka

Oprócz kwestii wizualnych – które niewątpliwie są niezwykle istotne – rodzice powinni zwrócić uwagę na to, aby mebelki, które wybierają dla swoich pociech, zapewniały im bezpieczeństwo. Mebelki z MEBLIK.PL wykonywane są z największą starannością w trosce o zdrowie dzieci.

Materiały użyte do ich produkcji to surowce naturalne. A farby, które nadają im uroku, nie stanowią dla niemowląt zagrożenia toksycznego. Co więcej, nawet rozpędzone dziecko nie uderzy główką w kanciastą krawędź, gdyż wszystkie z nich są celowo zaokrąglone.

Meble, które rosną wraz z dzieckiem

Jeśli nie marzy nam się kupno mebli co kilkanaście miesięcy, to powinniśmy wybierać takie, które będą z maluchem rosnąć. I takie funkcjonalne i praktyczne mebelki również znajdziemy w sklepie MEBLIK.PL.

Przed zakupem zwróćmy uwagę, czy posiadają one regulowane dno, a także czy istnieje możliwość przerobienia łóżeczka na mały tapczanik. Dzięki czemu nie będziemy musieli kupować nowego zestawu, gdy dziecko wyrośnie z okresu niemowlęcego.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked