Tworzymy stylowe wnętrze w pokoju

lampy podłogowe

Mówiąc o stylowym wnętrzu, oprócz kolorów na ścianach i mebli nie można zapomnieć o oświetleniu, ponieważ to bardzo często ono wpływa na klimat całego pomieszczenia. Nawet najbardziej wyszukane dodatki oraz inne elementy dekoracyjne nie będą się dobrze prezentować bez odpowiednio dobranego oświetlenia. Czym się więc kierować przy wyborze lamp? Kilka podpowiedzi poniżej.

Rola oświetlenia w aranżacji stylowych pomieszczeń

Choć oczywiście lampa pełni swoją główną funkcję, wtedy kiedy jest włączona, to jednocześnie należy sobie zdawać sprawę z tego, że przez większość czasu stanowi ona jednak element dekoracyjny. Z tego właśnie powodu szczególnie ważne jest, aby odpowiednio dobierać oprawy oświetleniowe, co związane jest przede wszystkim z tym, aby pasowały one do wystroju wnętrza.

lampy podłogowe

Jeżeli chcemy więc, aby nasze wnętrze było stylowe, musimy szczególną uwagę zwrócić właśnie na lampy, które powinny się idealnie wkomponowywać w pomieszczenia. Jako przykład można podać wnętrza minimalistyczne — bezsensem byłoby umieszczać w nich bogato zdobione lampy wiszące czy lampy podłogowe z materiałowymi i kolorowymi abażurami. W przypadku tego stylu stawiamy raczej na szkło czy metal i rezygnujemy z kwiecistych abażurów. Stylowe wnętrze jest przede wszystkim spójne, co dotyczy się również lamp, o czym niestety dość często zapominamy.

Lampy podłogowe i ich powrót na salony

Nieco zapomniane lampy podłogowe wracają właśnie do łask i pomagają nam wyczarować stylowe wnętrza, w których chce się przebywać i którymi chce się chwalić. Ich ogromną zaletą jest przede wszystkim mobilność oraz oryginalny design. Aktualnie na rynku znaleźć można lampy podłogowe do każdego wnętrza — od stylu vintage, przez glamour, aż po styl industrialny.

Jeżeli chcemy, aby oświetlenie w pokoju było bardziej wyszukane, musimy jednak pamiętać o odpowiedniej ilości źródeł światła, lampa podłogowa powinna raczej stanowić dodatek, niż być głównym ogniwem oświetlenia. Biorąc to pod uwagę, wybierajmy takie lampy rozsądnie, ale i z pomysłem, np. lampy podłogowe z ogromnym kloszem na długim wysięgniku są świetnym rozwiązaniem w dużych salonach, z kolei niewielkie lampy stojące, charakteryzujące się funkcjonalnością sprawdzą się, chociażby w gabinecie czy niewielkim salonie. Przy tworzeniu stylowych wnętrz należy również pamiętać o tym, że lampy bardzo dekoracyjne lub te sporych rozmiarów najlepiej prezentują się solo.

Modele podłogowe najlepiej sprawdzają się w salonie czy w sypialni, gdzie tworzą przyjemną atmosferę sprzyjającą relaksowi, nie są to jednak rozwiązania np. do kuchni. Stylowa lampa powinna więc być przede wszystkim dopasowana do charakteru pomieszczenia, co jest kluczem to tworzenia eleganckich wnętrz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked