Gdzie można zastosować wentylatory sufitowe?

wentylatory dachowe

Wentylatory sufitowe są bardzo przydatnym elementem wyposażenia wnętrz. Dzięki nim zapewniona jest właściwa jakość powietrza w domu, biurze czy np. lokalu o przemysłowym przeznaczeniu. Może oprócz tego pełnić funkcje dekoracyjne. Wentylatory sufitowe zazwyczaj posiadają punktowe oświetlenie, a więc mogą również zastępować lampę. Zazwyczaj montowane są właśnie w miejscu oświetlenia danego pomieszczenia. Niektóre modele posiadają duży punkt świetlny przystosowany do 3 świetlówek energooszczędnych. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie pilota, dzięki któremu można włączyć wentylator, posiada on min. czujnik temperatury. Zastosowane w wentylatorach rozwiązania technologiczne są bardzo przydatne i ułatwiają życie.

W jaki sposób zadbać o odpowiedni mikroklimat w łazience?

Wentylatory w łazienkach są niezbędnymi urządzeniami. Odprowadzają one nadmiar pary wodnej, która wytwarza się zwłaszcza podczas kąpieli. Firma ZAWEX oferuje automatyczne wentylatory łazienkowe, które odprowadzają powietrze na zewnątrz. Zazwyczaj są to modele wentylacyjne, które montuje się na suficie lub w ścianach. Efektywne użytkowanie tych urządzeń zapewnia wbudowany, czasowy wyłącznik oraz hydrostat.

Wentylatory sufitowe

 

Różne funkcje wentylatorów sufitowych

Większość wentylatorów sufitowych posiada naprawdę atrakcyjną wersję wizualną. Wiele modeli wykonanych jest w nowoczesnym stylu. Oprawy tych wentylatorów wyprodukowane są z solidnych surowców, które ładnie się prezentują. Może to być np. stal czy też szkło. Stanowią one ozdobę pomieszczenia. Niektóre modele posiadają dodatkowe zdobienia. Inne natomiast pasują przede wszystkim do stylu minimalistycznego, zapewniają to proste, klasyczne formy. Wiele z nich wyposażonych jest w pilota, prędkość regulowana jest również za pomocą tradycyjnego łańcuszka.

Wentylatory sufitowe pracują prawie bezgłośnie, na różnych poziomach prędkości.

Efektywna praca wentylatora sufitowego zapewnia równomierne rozprowadzenie ciepła w systemie zimowym, jak również chłodniejsze powietrze w systemie letnim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked