Grzejniki listwowe

Grzejniki listwowe (nazywane także listwami grzejnymi lub grzejnikami cokołowymi) mają postać listwy podłogowej umieszczonej przy ścianach pomieszczeń. Są to niskie i długie elementy grzejne, wykonane najczęściej z miedzi lub stali ( a także z lekkich metali) i składające się z ożebrowanych rurek umieszczonych w obudowie stalowej i zasilane wodą lub parą wodną. Grzejniki te oddają ciepło głównie przez konwekcję. Czasami na ich wlotach i wylotach powietrza stosuje się klapy i przesłony regulowane przyciskami lub dźwigniami.

Duży wybór grzejników oferuje Instal-Projekt. To znana w całym kraju marka. Na ich stronie znajdziecie Państwo szeroką ofertę grzejników, która zaspokoi nawet najbardziej wymagających klientów.

Warunkiem poprawnego działania tych grzejników jest dobra izolacja cieplna tylnych ścianek oraz zapewnienie możliwości swobodnego wydłużania się w miarę wzrostu temperatury wody grzejnej. Rozwiązania te mają szereg zalet: zajmują mała powierzchnię, cechuje ich duża estetyka, łatwy montaż oraz sprzyjają korzystnemu rozkładowi temperatur. Ich wady to m.in.: utrudnienie w utrzymywaniu czystości i rozstawieniu mebli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked